Публікації

Вакансія: шукаємо фінансового/у менеджера/ку

Лабораторія цифрової безпеки — громадська організація, що надає підтримку з цифрової безпеки правозахисникам, журналістам, незалежним медійним та іншим організаціям громадянського суспільства в Україні, а також працює над створенням сприятливого середовища для реалізації цифрових прав людини через проведення аналізу та розробку… Read More »Вакансія: шукаємо фінансового/у менеджера/ку

Лабораторія цифрової безпеки: річний звіт за 2023 рік

У 2023 році Лабораторія цифрової безпеки продовжила надавати підтримку з цифрової безпеки незалежним організаціям громадянського суспільства та адвокатувати цифрові права людини в Україні. Детальніше про результати роботи організації за 2023 рік читайте у нашому річному звіті.

Маркування ШІ-згенерованого контенту: як уряди та компанії посилюють прозорість використання штучного інтелекту в медіа та соцмережах

Стрімка популяризація використання ШІ призводить до появи не тільки значних переваг, а й багатьох ризиків. Однією з практик, яка дає можливість безпечного використання цих технологій, є маркування генерованого контенту, що дозволяє аудиторії цього контенту завжди знати про те, що він ШІ-згенерований. Детальніше про те, як уряди та компанії по всьому світу посилюють прозорість використання штучного інтелекту в медіа та соцмережах, розповідаємо у цьому матеріалі.

Березень 2024: що з медіарегулюванням в Україні?

Цифролаба публікує черговий випуск щомісячного дайджесту щодо регулювання у сфері медіа та цифрових прав в Україні, що стосується прийнятих та запропонованих у березні нормативних актів та рішень. У березні сталося досить багато подій, які надалі вплинуть на медійний ландшафт України як з точки зору законодавства, так і з точки зору практики діяльності регулятора.

What’s up with Ukraine’s media regulation in March 2024? 

This is the latest issue of our monthly digest on media and digital rights regulation in Ukraine. March 2024 had it all: from draft laws to important decisions by the regulator, as well as international events shaping the regulatory environment for years to come.

Надішліть мені Telegram-у: чи спрацює спроба нардепів врегулювати платформи?

25 березня 2024 року група нардепів зареєструвала Проєкт Закону №11115 про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання діяльності платформ спільного доступу до інформації, через які поширюється масова інформація. За складною назвою криється спроба врегулювати діяльність онлайн-платформ за допомогою яких користувачі поширюють інформацію та обмінюються контентом. Розповідаємо, що саме пропонує законопроєкт і чи не створює він ризики для Інтернет-свобод.

Рамкова конвенція Ради Європи про штучний інтелект: перемога чи поразка?

26 березня Комітет Ради Європи зі штучного інтелекту нарешті оприлюднив фінальний текст Рамкової конвенції про штучний інтелект, права людини, демократію та верховенство права. У цьому матеріалі розповідаємо, що саме передбачає цей документ.

Законопроєкт про відеомоніторинг: захист публічної безпеки чи ліцензія на масове стеження?

20 лютого 2024 року у Верховній Раді було зареєстровано Проєкт Закону №11031, спрямований на запровадження єдиної системи відеомоніторингу стану публічної безпеки. Чи зможе законодавча ініціатива вирішити проблему незаконного стеження і чи містить вона достатні запобіжники від зловживань? Цифролаба проаналізувала основні положення документу та виокремила ряд загроз цифровим правам.

Лютий 2024: що з медіарегулюванням в Україні?

Цифролаба публікує новий випуск щомісячного дайджесту щодо регулювання у сфері медіа та цифрових прав в Україні. У цьому місяці ми відзначили як позитивні тенденції, що можуть покращити прозорість на місцевому рівні, так і законопроекти, прийняття яких може становити значну загрозу для свободи вираження поглядів та приватності. Детальніше — у цьому матеріалі.

What’s up with Ukraine’s media regulation in February 2024?

February 2024 led to a push for making municipalities more transparent but was also marred by some initiatives that, if adopted, might be harmful to freedom of expression and privacy. Read more in our latest digest on media and digital rights regulation in Ukraine.