Публікації

Конвенція про штучний інтелект: (no) way to go?

17 травня 2024 року Комітет міністрів Ради Європи офіційно проголосував за фіналізовану версію тексту Рамкової конвенції про штучний інтелект і оприлюднив її на власному вебсайті, тим самим відкривши документ для підписання державами. Однак багато урядових та неурядових інституцій висловили суттєве занепокоєння щодо остаточного тексту документа.

Running Up That Hill: Artificial Intelligence in Ukrainian Public Sector

DSLU is glad to share a new analytical study on the use of artificial intelligence in Ukrainian public sector. The document outlines relevant AI regulation initiatives at both international and national levels in Ukraine and other states. The study also provides an overview of the AI projects already in practice or the pipeline for the near future in the public sector in Ukraine, analyzing their safety for human rights and democratic principles.

Британський Акт про онлайн-безпеку: безпека в мережі ціною приватності?

26 жовтня 2023 року Акт Сполученого Королівства про онлайн-безпеку отримав королівську згоду та став офіційним законом, покликаним зробити Сполучене Королівство «найбезпечнішим місцем у світі онлайн». У цій публікації ми аналізуємо основні положення Акта, його ефективність та потенційні небажані наслідки, які несе документ у довгостроковій перспективі.

Квітень 2024: що з медіарегулюванням в Україні?

На відміну від березня, у квітні законодавці сконцентрувалися на прийнятті закону про мобілізацію, а тому місяць був достатньо бідним на події, що можуть мати велике значення для розвитку українського регуляторного поля. Читайте про найважливіші події, які відбулися у цьому місяці.

What’s up with Ukraine’s media regulation in April 2024?

After an eventful start of the spring, in April, Ukrainian legislators mostly engaged in the discussions surrounding the new mobilisation law, and media-related issues had not been priority ones. Thus, this digest will be a relatively short one, depicting the rare initiatives and activities happening exactly one year after the Law on Media’s entry into force. Read about the most notable events happening during this period.

Заява щодо замаху на процес європейської інтеграції України та незалежності Суспільного

Разом з іншими громадськими організаціями у сфері медіа ми закликаємо представників державної влади припинити підрив європейської інтеграції України та атаки на Суспільне. 

Вакансія: шукаємо фінансового/у менеджера/ку

Лабораторія цифрової безпеки — громадська організація, що надає підтримку з цифрової безпеки правозахисникам, журналістам, незалежним медійним та іншим організаціям громадянського суспільства в Україні, а також працює над створенням сприятливого середовища для реалізації цифрових прав людини через проведення аналізу та розробку… Read More »Вакансія: шукаємо фінансового/у менеджера/ку

Лабораторія цифрової безпеки: річний звіт за 2023 рік

У 2023 році Лабораторія цифрової безпеки продовжила надавати підтримку з цифрової безпеки незалежним організаціям громадянського суспільства та адвокатувати цифрові права людини в Україні. Детальніше про результати роботи організації за 2023 рік читайте у нашому річному звіті.

Маркування ШІ-згенерованого контенту: як уряди та компанії посилюють прозорість використання штучного інтелекту в медіа та соцмережах

Стрімка популяризація використання ШІ призводить до появи не тільки значних переваг, а й багатьох ризиків. Однією з практик, яка дає можливість безпечного використання цих технологій, є маркування генерованого контенту, що дозволяє аудиторії цього контенту завжди знати про те, що він ШІ-згенерований. Детальніше про те, як уряди та компанії по всьому світу посилюють прозорість використання штучного інтелекту в медіа та соцмережах, розповідаємо у цьому матеріалі.

Березень 2024: що з медіарегулюванням в Україні?

Цифролаба публікує черговий випуск щомісячного дайджесту щодо регулювання у сфері медіа та цифрових прав в Україні, що стосується прийнятих та запропонованих у березні нормативних актів та рішень. У березні сталося досить багато подій, які надалі вплинуть на медійний ландшафт України як з точки зору законодавства, так і з точки зору практики діяльності регулятора.