Публікації

Червень 2024: Що з медіарегулюванням в Україні?

У червні Україна отримала рішення про початок переговорного процесу щодо вступу до Європейського Союзу. Хоча на рівні національного законодавства настільки ж проривних рішень більше не було, парламентарі ухвалили низку законів, що можуть у подальшому вплинути на цифрові права та діяльність медіа в Україні. Детальніше про найважливіші події, які відбулися у цьому місяці, читайте у новому випуского нашого дайджесту.

What’s up with Ukraine’s media regulation in June 2024?

In June, Ukraine got closer to its European future after the official announcement of the opening of the EU accession negotiations. While there were no tectonic changes of a similar type in the national legal system during this month, the MPs voted for some important pieces of legislation. Read more about the most notable events of this period in the latest issue of our digest.

Дезінформація під санкціями: як європейські регулятори протидіють неправдивій інформації?

Нове дослідження Лабораторії цифрової безпеки є продовженням попередньої роботи щодо аналізу регулювання дезінформації у світі крізь лінзу міжнародного права та стандартів захисту свободи вираження поглядів. У цьому звіті наші експерти сконцентрувалися на аналізі ролі медійних регуляторів, а також санкціях як політико-правовому інструменті, що все частіше використовується для протидії дезінформації.

Травень 2024: що з медіарегулюванням в Україні?

Травень був багатим на події, що дали оглядачам підстави згадати про повернення до українського медіапростору цензури — від «темників» в Укрінформі до виходу Суспільного з «Єдиного марафону». Втім, також відбувся певний прогрес щодо впровадження медійного закону. Читайте більше у травневому випуску нашого дейджесту.

What’s up with Ukraine’s media regulation in May 2024?

May has been a turbulent month for the Ukrainian media environment. With “temnyky” returning to Ukrinform and Suspilne leaving the United Marathon, many commentators started questioning whether Ukraine is returning to the times of censoring independent media. However, some progress in implementing the Law on Media was nonetheless achieved. Read more in the May issue of our media regulation digest.

Віртуальні друзі: чи(м) нам загрожують голосові асистенти?

Технологія віртуальних асистентів продовжує розвиватися і поширюватися на різні сфери життя. Зокрема, в Україні вже є інтенції створити віртуального асистента «Надію» в застосунку «Дія». Однак при цьому постає питання, чи існує вже достатня нормативно-правова база, яка буде здатна регулювати використання віртуального асистента та перевіряти відповідність технології вимогам у сфері прав людини. У цьому дослідженні ми проаналізувати міжнародні регуляторні акти, які містять положення про віртуальних асистентів, а також підготували чекліст для перевірки дотримання прав людини при створенні таких систем.

Конвенція про штучний інтелект: (no) way to go?

17 травня 2024 року Комітет міністрів Ради Європи офіційно проголосував за фіналізовану версію тексту Рамкової конвенції про штучний інтелект і оприлюднив її на власному вебсайті, тим самим відкривши документ для підписання державами. Однак багато урядових та неурядових інституцій висловили суттєве занепокоєння щодо остаточного тексту документа.

Running Up That Hill: Artificial Intelligence in Ukrainian Public Sector

DSLU is glad to share a new analytical study on the use of artificial intelligence in Ukrainian public sector. The document outlines relevant AI regulation initiatives at both international and national levels in Ukraine and other states. The study also provides an overview of the AI projects already in practice or the pipeline for the near future in the public sector in Ukraine, analyzing their safety for human rights and democratic principles.

Британський Акт про онлайн-безпеку: безпека в мережі ціною приватності?

26 жовтня 2023 року Акт Сполученого Королівства про онлайн-безпеку отримав королівську згоду та став офіційним законом, покликаним зробити Сполучене Королівство «найбезпечнішим місцем у світі онлайн». У цій публікації ми аналізуємо основні положення Акта, його ефективність та потенційні небажані наслідки, які несе документ у довгостроковій перспективі.

Квітень 2024: що з медіарегулюванням в Україні?

На відміну від березня, у квітні законодавці сконцентрувалися на прийнятті закону про мобілізацію, а тому місяць був достатньо бідним на події, що можуть мати велике значення для розвитку українського регуляторного поля. Читайте про найважливіші події, які відбулися у цьому місяці.