Як бути почутими онлайн-платформами: Цифролаба співорганізувала регіональний воркшоп для громадянського суспільства

26 вересня 2023 року Лабораторія цифрової безпеки у партнерстві з Electronic Frontier Foundation (EFF) та незалежними дослідниками Діа Каялі організувала у Варшаві воркшоп з модерації контенту та політик платформ для майже 20 представників громадянського суспільства з України, Молдови та Білорусі.

Метою заходу, що відбувався за правилами Chatham House, були побудова міцніших зв’язків між громадськими організаціями в регіоні задля спільної адвокації змін підходів до контентного врядування (content governance) перед найбільшими онлайн-платформами. Учасники також мали змогу дізнатися про успішний досвід колег з інших регіонів світу в тому, аби посадити техгігантів за один стіл переговорів та домогтися оновлення політик платформ так, аби вони відповідали викликам спільнот, що часто стають жертвами неодноманітного застосування внутрішніх політик та стандартів соцмереж та інших посередників.

Юристи Цифролаби, Максим Дворовий та Тетяна Авдєєва, провели на воркшопі сесію, присвячену висвітленню останніх трендів у сфері регулювання платформ у Європейському Союзі. В її рамках учасники заходу мали змогу дізнатися про нове законодавство, таке як Digital Services Act, Digital Markets Act та Проект AI Act, та їх вплив на глобальний рух щодо того, аби зробити техгігантів більш відповідальними перед користувачами за пропорційного при цьому втручання держави, а також майбутні проблеми імплементації законодавства ЄС у державах-кандидатах, до яких належить і Україна.