Відкритий лист щодо Конвенції Ради Європи зі штучного інтелекту

Процес фіналізації Рамкової конвенції зі штучного інтелекту, прав людини, верховенства права та демократії плавно підходить до завершення. 11-14 березня варто очікувати на останнє пленарне засідання, яке буде присвячене доопрацюванню тексту документа. Попереднє засідання відбулося 23 січня і його результати досить невтішні для прав людини, адже останні зміни містять:

  • виключення зі сфери дії Рамкової конвенції усіх питань, що стосуються національної безпеки і оборони, залишаючи державам можливість не застосовувати стандарти документа у сфері прав людини;
  • пропозицію застосовувати Рамкову конвенцію винятково до публічного сектору, повністю оминаючи приватних розробників технологій ШІ.

У дискусіях в рамках Комітету бере участь значна кількість країн, включно з державами, які не є членами Ради Європи (як-от, Сполучені Штати, Канада, Японія тощо). У відкритому листі громадянське суспільство закликає всіх держав-учасниць переговорів переконатися, що Рамкова конвенція про ШІ не омине ні приватних розробників, ні випадки використання ШІ у сфері національної безпеки. Підписантами є окремі громадяни, науковці, експерти з цифрових технологій та громадські організації, які роками спостерігали за переговорами щодо цього документа в Раді Європи.

Ознайомитися з повним текстом відкритого листа можна тут. Лист відкритий для підписів. Щоб долучитися як організація або окремий/а експерт/ка, надішліть імейл на [email protected] (AlgorithmWatch) або [email protected] (ECNL).