Цифролаба провела експертну дискусію з питань використання ШІ в публічному секторі

Правове регулювання часто не встигає за стрімким розвитком технологій. І хоч самі технології зазвичай є нейтральними, вони можуть підсилювати ті негативні тенденції, які вже й так існують у суспільстві. Саме тому ми в Лабораторії цифрової безпеки вважаємо за потрібне заохочувати й підтримувати експертні дискусії з питань використання сучасних технологій і розробки якісного регулювання у цій сфері. 

16 лютого Лабораторія цифрової безпеки провела онлайн-захід «На вістрі інновацій: штучний інтелект в публічному секторі». Під час нього старша юристка Цифролаби Тетяна Авдєєва презентувала своє дослідження, у якому проаналізувала ключові міжнародні регуляторні ініціативи щодо стандартів розробки і використання ШІ, українські напрацювання в напрямку регулювання ШІ, а також державні ШІ-проєкти та їх безпечність з точки зору дотримання прав людини.

Логічним продовженням презентації стало експертне обговорення питань розвитку штучного інтелекту в публічному секторі з позицій різних стейкголдерів. Встигли поговорити про:

  • державні плани щодо застосування ШІ, у тому числі з точки зору регулювання;
  • потреби державного сектору в ідеях, розробках, талантах, технічних засобах та правовій експертизі в контексті ШІ-технологій;
  • питання демократичності й інклюзивності імпортованих технологій;
  • технологічний суверенітет України і спроможність держави пропонувати справді дієве регулювання;
  • розробку стандартів маркування цифрових продуктів і сервісів;
  • потребу проведення просвітницької діяльності до повноцінного впровадження ШІ-технологій.

Запис події доступний на фейсбук-сторінці Цифролаби за цим посиланням.

Дякуємо за думки, ідеї та ініціативи Олексію Молчановському, Ігорю Розкладаю, Гордію Румянцеву, Івану Гордиському та Нікіті Лук’янцю.

Захід відбувся завдяки підтримці Європейського союзу і Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Висловлені думки не обов’язково відображають позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».