Цифролаба запустила англомовний сайт про свободу слова під час війни

Лабораторія цифрової безпеки за підтримки ARTICLE 19 створила англомовний сайт “Free Speech In Wartime”. Метою його створення було систематизувати український досвід протидії російським наративам та пропаганді війни від час війни, що триває з 2014 року, та донести його до міжнародної аудиторії. Для запуску сайту ми проаналізували впровадження та еволюцію застосування 15 заходів, таких як заборона ретрансляції російських телеканалів, декомунізаційне законодавство та блокування російських онлайн-платформ, тощо.

Що буде на сайті?

  • Хронологічний таймлайн обмежень, що вводилися з 2014 року щодо поширення протиправної інформації та протидії зловмисним гравцям у медійній та цифровій сфері, а також можливість їх відображення за тематичними тегами
  • Короткий аналіз практичних наслідків для свободи слова від запровадження введених обмежень
  • Англомовна аналітика організації з питань балансу свободи вираження поглядів та національної безпеки
  • “Реєстр” санкцій, у якому Цифролаба моніторитиме обмеження ресурсів на підставі Закону “Про санкції”, що є одним з основних механізмів блокування сайтів в Україні

Юристи Цифролаби оновлюватимуть сайт, поступово доповнюючи його новими нотатками щодо прийнятих актів чи рішень, а також прикладами практичного застосування описаних обмежень. 

Ми сподіваємося, що наш сайт стане якісною точкою входу для міжнародної спільноти щодо розуміння українського контексту захисту інформаційного простору з 2014 року. В рамках проекту та аналізу ми хотіли показати, що почасти критика міжнародних організацій щодо обмежень свободи слова в Україні, яка лунала з 2014 року у відповідь на спроби протидіяти російському впливу на інформаційний простір, не справдилася або ж від початку не брала до уваги війну, яка в уяві багатьох міжнародників почалася лишень у лютому 2022” — сказав Максим Дворовий, голова напряму “Цифрові права” організації та менеджер проекту.