Травень 2024: що з медіарегулюванням в Україні?

Цифролаба публікує черговий випуск щомісячного дайджесту щодо регулювання у сфері медіа та цифрових прав в Україні, що стосується прийнятих та запропонованих у березні нормативних актів та рішень. Це — огляд та короткий аналіз запропонованого і прийнятого законодавства у сферах свободи вираження поглядів, регулювання медіа, приватності та захисту персональних даних, регулювання Інтернету, а також діяльності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у сфері впровадження Закону «Про медіа».

Травень був багатим на події, що дали оглядачам підстави згадати про повернення до українського медіапростору цензури — від «темників» в Укрінформі до виходу Суспільного з «Єдиного марафону». Втім, також відбувся певний прогрес щодо впровадження медійного закону. Найважливішими подіями, які відбулися у цьому місяці, стали: 

  • узгодження та остаточне прийняття тексту Конвенції Ради Європи щодо штучного інтелекту;
  • обмежене відновлення можливостей для роботи журналістів у Верховній Раді;
  • прийняття у першому читанні законопроєкту, що пропонує обмежити доступ до низки категорій судових рішень та має потенціал негативно вплинути на свободу слова для представників громадянського суспільства та дослідників;
  • початок роботи робочої групи щодо створення органу спільного регулювання у сфері друкованих медіа.

Як і раніше, дайджест містить посилання та згадки про документи та ініціативи, аналізовані у попередніх випусках, та надає оновлення щодо попередньо описаних актів та подій.

Випуск дайджесту за травень 2024 року доступний за посиланням: Digest #11 – May 2024.