Найбільшу кількість сайтів із санкційного у вересні блокували загальноукраїнські провайдери

Найбільшу кількість сайтів із санкційного списку (більше 400) у вересні 2019 блокували загальноукраїнські інтернет-провайдери Київстар, Воля та Датагруп, а також криворізький провайдер GTU Network та івано-франківський Freenet.

При цьому найменшу кількість сайтів продовжують блокувати провайдери Дніпра. Навіть загальноукраїнський провайдер Київстар блокує в Дніпрі менше порівняно з іншими містами, де проходили заміри.

Такими є результати вимірювань інтернет-блокувань, проведених Лабораторією цифрової безпеки у вересні 2019 року. Заміри проводились щодо 461 сайту у 58 провайдерів у всіх регіонах України.

Деякі українські провайдери не блокували також популярні російські платформи «Одноклассники», mail.ru, yandex.ru, що входять в ТОП-25 найвідвідуваніших українцями сайтів. Так, протягом вересня сайт «Одноклассники» був доступний в окремих провайдерів Одеси, Вінниці та Запоріжжя. У цих же провайдерів, а також одного ужгородського, був доступний mail.ru.

При цьому yandex.ru був доступний в окремих провайдерів Черкас, Дніпра, Чернівців, Харкова, Вінниці, Сумів, Херсона, Рівного, Кривого Рога, Одеси та Луцька.

Vk.com протягом вересня лишався недоступним у всіх провайдерів.

Лабораторія цифрової безпеки за підтримки Open Technology Fund перевірила доступність 461 сайту, які внесені до санкційних списків РНБО, на 58 інтернет-провайдерах у 24 містах України за допомогою програмного забезпечення OONI, призначеного для визначення інтернет-цензури, масового стеження та маніпуляцій інтернет-трафіком.

Повні дані і замірів інтернет-блокувань, зібрані Лабораторією цифрової безпеки у вересні 2019 р., доступні тут.

Нагадаємо, 15 травня 2017 р. президент П. Порошенко ввів у дію перше рішення РНБО про санкції №133/2017, яке, зокрема, містить «заборону Інтернет-провайдерам надання послуг з доступу користувачам мережі Інтернет до ресурсів», серед яких популярні соціальні мережі Вконтакте, Однокласники, сервіси Яндекс, Mail.ru та ін. Пізніше було введено в дію ще два рішення РНБО №126/2018 та №82/2019, які містили інформаційні сайти т.зв. ДНР/ЛНР, Криму, Росії та ін. Українські правозахисні та медійні організації неодноразово закликали відмовитись від неправомірних обмежень інтернету та використовувати законні і прозорі способи боротьби з російською пропагандою та кібератаками.