Наскільки «Цифрова держава» відповідає міжнародним стандартам та принципам – аналіз та обговорення

24 вересня Лабораторія цифрової безпеки спільно з Американською Асоціацією Юристів Ініціативи з Верховенства Права (ABA ROlI в Україні) провели зустріч з питань викликів захисту персональних даних в умовах реалізації ініціатив цифровізації.

Керівниця юридичного відділу Лабораторії цифрової безпеки Віта Володовська представила аналіз міжнародних стандартів та принципів захисту персональних даних, а також відповідність національних ініціатив з цифровізації таким стандартам. 

«На сьогодні, система захисту персональних даних в Україні в цілому потребує суттєвого посилення відповідно до міжнародних вимог та стандартів. Відсутність ефективного контролю, нечіткість правового регулювання та брак інклюзивного діалогу у впровадженні ініціатив “цифрової держави” може призвести до серйозних порушень у сфері прав людини,» – йдеться в аналізі.

Ознайомитись з аналізом, а також рекомендаціями щодо покращення «цифрової держави» відповідно до вимог міжнародних стандартів, можна тут.
У обговоренні також взяли участь , правозахисники, представники органів державної влади та громадських організацій, що працюють у сфері прав людини.

Зокрема, Валерія Коломієць, заступниця Міністра юстиції з питань європейської інтеграції, розповіла про консолідацію зусиль державних органів щодо співпраці з Європейським союзом в напрямку посилення захисту персональних даних в контексті GDPR, а також про особливості реалізації Плану Дій Україна-ЄС.

Аліна Куц-Карпенко та Богдан Пашинський представники Міністерства цифрової трансформації, висвітлили питання щодо захисту персональних даних в «Дії» та законодавчих змін стосовно регулювання платформи та додатку.

Чи планують державні представники роботу над «цифровими» ініціативами у напрямку міжнародних стандартів та чи готові вони прислухатися до рекомендацій юристів та правозахисників, дивіться у записі обговорення: