На окупованій частині Донбасу українські сайти й надалі найбільше блокують у т.зв. “ЛНР”. Блокування українських сайтів в Криму знову стало неоднорідним

На окупованій частині Донбасу українські сайти й надалі найбільше блокують у т.зв. “ЛНР”

Луганські інтернет-провайдери “Магеал”, “Луганские домашние сети” та “Луганет” й далі блокують найбільшу кількість українських сайтів на окупованій території Донбасу. Разом із тим, три провайдери так званої “ДНР” не блокують жодного з протестованих сайтів.

Про це свідчать результати тестувань інтернет-блокувань та аналізу даних, проведених у  грудні 2019 року Лабораторією цифрової безпеки в містах Донецьк, Луганськ, Сніжне, Торез за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення OONI (Open Observatory of Network Interference).

Найбільшу кількість українських сайтів блокують три провайдери так званої “ЛНР”. “Магеал”, “Луганские домашние сети” і “Луганет” блокують 131, 158 та 157 ресурсів відповідно. Усі інші провайдери блокують сайти у п’ять разів менше (приблизно 20-30).

Також варто відмітити, що в так званій “ДНР” є три провайдери, які взагалі не блокують українські сайти, що вимірювалися.

Подібна тенденція блокувань є стійкою, зокрема у вересні картина блокувань була аналогічною.

Повний перелік заблокованих сайтів можна переглянути тут.

Лабораторія цифрової безпеки у грудні 2019 року на Донбасі провела тестування в містах Донецьк, Луганськ, Сніжне і Торез у різних місцях, інтернет доступ до яких забезпечується провайдерами: ДКТ, Donbass Electronic Communications, Феникс (Prima-Yug Service), “Луганские домашние сети”, Telenet LLC, “Луганет”, “Магеал”, “Орион”, Terra-line Torez, “Трініті” та Komtel. Загалом у рамках дослідження протестовано 217 сайтів, серед яких в основному українські новинні ресурси.

Блокування українських сайтів в Криму знову стало неоднорідним

Кримські інтернет-провайдери в Сімферополі, Севастополі та Джанкої, у порівнянні з вереснем, почали блокувати різну кількість сайтів. 

Найбільше сайтів (33) блокує керченський Bospor-Telekom, 25 сайтів сімферопольський KrymInfostroy, по 24 сайти Crimea Com South у Джанкої та Сімферополі, а також KerchNET. Джанкойський Crelcom-Online блокує 22 сайти.

Можна стверджувати, що усі провайдери блокують (видають код 403) такі сайти:

https://focus.ua/

https://interfax.com.ua/

https://www.5.ua/

https://www.depo.ua/

https://www.ukrinform.ua

Про це свідчать результати тестувань інтернет-блокувань та аналізу даних, проведених у грудні 2019 року Лабораторією цифрової безпеки на шістьох провайдерах у Сімферополі, Севастополі, Джанкої та Керчі. Загалом у рамках дослідження протестовано 91 сайт, серед яких в основному українські та кримські новинні ресурси, а також сайти правозахисних та громадських організацій.

Повний перелік заблокованих сайтів можна переглянути тут.

OONI – це спеціалізоване вільне програмне забезпечення та глобальна мережа для визначення інтернет-цензури, масового стеження та маніпуляцій інтернет-трафіком, частина The Tor Project.