На окупованій частині Донбасу українські сайти найбільше блокують провайдери так званої “ЛНР”. Тим часом блокування українських сайтів в Криму стало однотипним

Луганські інтернет-провайдери “Магеал”, “Луганские домашние сети” та “Луганет” блокують найбільшу кількість українських сайтів на окупованій території Донбасу. Разом із тим, три провайдери так званої “ДНР” не блокують жодного з протестованих сайтів.

Про це свідчать результати тестувань інтернет-блокувань та аналізу даних, проведених у вересні 2019 року Лабораторією цифрової безпеки в містах Донецьк, Луганськ, Сніжне, Торез за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення OONI (Open Observatory of Network Interference).

Найбільшу кількість українських сайтів блокують три провайдери так званої “ЛНР”. “Магеал”, “Луганские домашние сети” і “Луганет” блокують 115, 132 та 133 ресурсів відповідно. Усі інші провайдери блокують сайти у п’ять разів менше (приблизно 20-30).

Також варто відмітити, що в так званій “ДНР” є три провайдери, які взагалі не блокують українські сайти, що вимірювалися.

Повний перелік заблокованих сайтів можна переглянути тут.

Лабораторія цифрової безпеки у вересні 2019 року на Донбасі провела тестування в містах Донецьк, Луганськ, Сніжне і Торез у різних місцях, інтернет доступ до яких забезпечується провайдерами: ДКТ, Donbass Electronic Communications, Феникс (Prima-Yug Service), “Луганские домашние сети”, Telenet LLC, “Луганет”, “Магеал”, “Орион”, Terra-line Torez, “Трініті” та Komtel. Загалом у рамках дослідження протестовано 221 сайт, серед яких в основному українські новинні ресурси.

Блокування українських сайтів в Криму стало однотипним

Кримські інтернет-провайдери в Сімферополі, Севастополі та Джанкої блокують той самий список українських сайтів. 

Про це свідчать результати тестувань інтернет-блокувань та аналізу даних, проведених у вересні 2019 року Лабораторією цифрової безпеки в Сімферополі, Севастополі та Джанкої у різних місцях, інтернет доступ до яких забезпечується провайдерами Crimea Com South (Сімферополь), Djankoionline і Crelcom-Online (Джанкой), Ланком (Севастополь). Загалом у рамках дослідження протестовано 91 сайт, серед яких в основному українські та кримські новинні ресурси, а також сайти правозахисних та громадських організацій.

Усі сайти зі списку є заблокованими у всіх чотирьох провайдерів.

Повний перелік заблокованих сайтів можна переглянути тут.

OONI – це спеціалізоване вільне програмне забезпечення та глобальна мережа для визначення інтернет-цензури, масового стеження та маніпуляцій інтернет-трафіком, частина The Tor Project.