Лютий 2024: що з медіарегулюванням в Україні?

Цифролаба публікує черговий випуск щомісячного дайджесту щодо регулювання у сфері медіа та цифрових прав в Україні, що стосується прийнятих та запропонованих у лютому нормативних актів та рішень. Це — огляд та короткий аналіз запропонованого і прийнятого законодавства у сферах свободи вираження поглядів, регулювання медіа, приватності та захисту персональних даних, регулювання Інтернету, а також діяльності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у сфері впровадження Закону «Про медіа».

У цьому місяці ми відзначили як позитивні тенденції, що можуть покращити прозорість на місцевому рівні, так і законопроекти, прийняття яких може становити значну загрозу для свободи вираження поглядів та приватності. Найважливішими подіями, які відбулися у лютому, стали: 

  • продовження правового режиму воєнного стану;
  • прийняття законодавства, що зобов’язує органи місцевого самоврядування публікувати записи засідань, результати голосувань, а також зберігати їх;
  • подання до Верховної Ради законопроекту про єдину систему відеомоніторингу стану публічної безпеки, що консервує чинний режим їх функціонування;
  • оприлюднення звіту Національної ради за 2023 рік, у якому розкриваються результати діяльності регулятора під час першого року впровадження Закону “Про медіа”.

Як і раніше, дайджест містить посилання та згадки про документи та ініціативи, аналізовані у попередніх випусках, та надає оновлення щодо попередньо описаних актів та подій.

Випуск дайджесту за лютий 2024 року доступний за посиланням: Digest #8 – February 2024.