30 жовтня Лабораторія цифрової безпеки провела онлайн-воркшоп «Рецепти безпеки: як уникати ризиків штучного інтелекту» для громадянського суспільства та медіа.
Під час події експерти організації Тетяна Авдєєва й Олександр Батхін презентували «Посібник з використання систем ШІ відповідно до прав людини» та поділилися рекомендаціями, яких варто дотримуватися ОГС та медіа, щоб запобігати або пом’якшувати ризики, пов’язані з використанням систем ШІ.
Під час практичної частини воркшопу, учасники мали можливість розглянути приклади різних моделей ШІ із неприйнятним рівнем ризику та їхні особливості, а також дізналися, як відрізнити їх від моделей із нижчими рівнями ризику. Окрім цього, на прикладі ChatGPT як системи ШІ прийнятного рівня ризику ми детально зупинилися на кроках, які варто зробити, щоб користуватися системою безпечно. Зокрема, це:
- ознайомлення з політикою конфіденційності й умовами використання та на що саме там варто звертати увагу;
- перевірка облікового запису й оптимізація налаштувань акаунта;
- використання порталу скарг й моніторинг оновлень.
Щоб на практиці ефективно застосовувати Посібник, важливо збирати максимальний обсяг доступної інформації про ту чи іншу систему ШІ. Окрім інформації, яку надає про себе розробник на сайті та в політиці конфіденційності, варто також звертати увагу на новинні повідомлення про можливі скандали чи інциденти. Таким чином ви знатимете про проблеми, які можуть бути виявлені в системі ШІ, а також зможете попередити репутаційні ризики від використання таких інструментів.
«Треба памʼятати, що системи ШІ дуже непередбачувані й інциденти з ними можуть виникати неочікувано. Навіть якщо зараз ми можемо певну систему віднести до прийнятного, а то й низького рівня небезпеки, це не означає, що нею відтепер абсолютно безпечно користуватися. Наприклад, може вийти оновлення або розробник додасть нову функцію, яка працюватиме з даними користувачів недостатньо безпечно й прозоро. Або під час скандалу виявиться, що весь цей час система використовувала data scraping. Тому треба бути обережними і постійно тримати руку на пульсі щодо того, що відбувається з системами ШІ», — зауважив Олександр Батхін.
Повний запис воркшопу ви можете переглянути на нашій фейсбук-сторінці.