Квітень 2024: що з медіарегулюванням в Україні?

Цифролаба публікує черговий випуск щомісячного дайджесту щодо регулювання у сфері медіа та цифрових прав в Україні, що стосується прийнятих та запропонованих у березні нормативних актів та рішень. Це — огляд та короткий аналіз запропонованого і прийнятого законодавства у сферах свободи вираження поглядів, регулювання медіа, приватності та захисту персональних даних, регулювання Інтернету, а також діяльності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у сфері впровадження Закону «Про медіа».

На відміну від березня, у квітні законодавці сконцентрувалися на прийнятті закону про мобілізацію, а тому місяць був достатньо бідним на події, що можуть мати велике значення для розвитку українського регуляторного поля. Найважливішими подіями, які відбулися у цьому місяці, стали: 

  • зустріч між українськими урядовцями та представниками Єврокомісії щодо апроксимації українського законодавства до законодавства ЄС у сферах інформаційного суспільства та медіа;
  • подання чергового законопроекту, спрямованого на підвищення прозорості роботи Верховної Ради;
  • припис Національної ради місцевому онлайн-медіа за публікацію фотографій викраденої дитини без належного захисту її особи.

Як і раніше, дайджест містить посилання та згадки про документи та ініціативи, аналізовані у попередніх випусках, та надає оновлення щодо попередньо описаних актів та подій.

Випуск дайджесту за квітень 2024 року доступний за посиланням: Digest #10 – April 2024.