«Дій вдома» в цифрах: авторизації, порушення, запити МВС

Понад 16 тисяч порушень умов використання «Дій вдома» зафіксовано з початку його запуску. При цьому, за інформацією Мінцифри, станом на 4 травня у додатку авторизовано 27984 осіб. Цю інформацію Лабораторія цифрової безпеки отримала у відповідь на свій запит.

Судячи з численних скарг користувачів на Google Play Market, при використанні додатку виникають проблеми з точністю геолокації, неможливістю надіслати фотографії, а також користувачі скаржаться на відсутність звуку при сповіщення. Усі ці фактори можуть призводити до фіксування потенційного порушення умов карантину та, як наслідок, перевірки Нацполіцією користувача в місці проходження карантину.

Водночас, кількість запитів МВС до Мінцифри суттєво перевищує кількість порушень, що були зафіксовані додатком – понад 144 тисячі звернень з початку карантину.

Відповідно до постанови Кабміну щодо введення карантину працівники Нацполіції можуть отримувати інформацію із системи «Дій вдома» в межах проведення вибіркової перевірки документів на вулицях, в парках та інших громадських місцях.