Що з медіарегулюванням в Україні? Жовтень 2023: Стратегія Національної ради, початок спільного регулювання, спроби змінити статус телеканалу “Рада”

Цифролаба підготувала четвертий випуск щомісячного дайджесту щодо регулювання у сфері медіа та цифрових прав в Україні, присвячений жовтню 2023 року. Ця серія дайджестів — це огляд і короткий аналіз запропонованого та прийнятого законодавства у сферах свободи вираження поглядів, регулювання медіа, приватності та захисту персональних даних, регулювання Інтернету, а також діяльності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у сфері впровадження Закону “Про медіа”.

У цьому випуску дайджесту ми сконцентрувалися на: 

  • запропонованих змінах, що спрямовані на зменшення впливу телеканалу “Рада”;
  • можливому розширенні визначення колабораціонізму та його перетинах з іншими нормами Кримінального кодексу, що забороняють певні типи висловлювань;
  • початку створення органів спільного регулювання, що слугуватимуть противагою для зростаючого впливу Національної ради;
  • Проєкті Стратегії діяльності Національної ради на 2024-2026 роки та його амбітних цілях.

Як і раніше, дайджест мість посилання та згадки про документи та ініціативи, аналізовані у попередніх випусках, та надає оновлення щодо попередньо описаних актів та подій.

Випуск дайджесту за жовтень 2023 року доступний за посиланням: Digest #4 – October 2023