Цифролаба запускає щомісячний англомовний дайджест про регулювання у сфері медіа та цифрових прав в Україні

Україна проходить крізь швидку трансформацію свого медійного та цифрового сектору під час та часто всупереч російсько-українській війні, що триває. Для того, аби адаптуватися до вимог воєнного часу та виконувати свої зобов’язання перед Єврокомісією, що надала Україні статус кандидата у члени Європейського Союзу за умови втілення медіареформи та впровадження законодавства ЄС, українські державні органи продовжують інтенсивну роботу щодо оновлення законодавства. Частина з пропонованих законодавчих змін спрямовані на покращення ситуації з дотриманням прав людини у медійному та цифровому середовищах, в той час як інші ініціативи можуть вчинити значний негативний вплив під прикриттям потреби захищати інтереси національної безпеки, а також спираючись на правовий режим воєнного стану.

Для того, аби висвітлювати ці ініціативи та реагувати на них, Цифролаба запускає щомісячний дайджест щодо регулювання у сфері медіа та цифрових прав в Україні. У ньому, наші юристи англійською мовою робитимуть огляд та короткий юридичний аналіз запропонованого та прийнятого протягом місяця законодавства у сферах свободи слова та регулювання медіа, приватності та захисту персональних даних, а також регулювання Інтернету загалом. Окремо Цифролаба висвітлюватиме діяльність Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, яка після набуття чинності Законом України “Про медіа” у березні 2023 року стала відповідальною за підготовку підзаконних актів, спрямованих на впровадження закону, та віднині є всеохопним регулятором у сфері медіа.

У першому дайджесті, що висвітлюватиме події липня 2023, можна знайти, серед іншого, інформацію про:

  • зміни у загальній політичній ситуації в Україні щодо сфери медіарегулювання;
  • дискусію стосовно Проєкту Закону про використання англійської мови в Україні та його впливу на мовні квоти;
  • нове законодавство у сфері захисту прав споживачів та його вплив на Інтернет-свободу;
  • останню діяльність Національної ради у сфері протидії російському впливу на медіаринок та щодо розробки проєктів підзаконних актів і їх публікації для громадського обговорення.

Перший випуск дайджесту за липень 2023 року доступний за посиланням: Digest №1 – July 2023