Правове регулювання часто не встигає за стрімким розвитком технологій. І хоч самі технології зазвичай є нейтральними, вони можуть підсилювати ті негативні тенденції, які вже й так існують у суспільстві. Саме тому ми в Лабораторії цифрової безпеки вважаємо за потрібне заохочувати й підтримувати експертні дискусії з питань використання сучасних технологій і розробки якісного регулювання у цій сфері.
16 лютого Лабораторія цифрової безпеки провела онлайн-захід «На вістрі інновацій: штучний інтелект в публічному секторі». Під час нього старша юристка Цифролаби Тетяна Авдєєва презентувала своє дослідження, у якому проаналізувала ключові міжнародні регуляторні ініціативи щодо стандартів розробки і використання ШІ, українські напрацювання в напрямку регулювання ШІ, а також державні ШІ-проєкти та їх безпечність з точки зору дотримання прав людини.
Логічним продовженням презентації стало експертне обговорення питань розвитку штучного інтелекту в публічному секторі з позицій різних стейкголдерів. Встигли поговорити про:
- державні плани щодо застосування ШІ, у тому числі з точки зору регулювання;
- потреби державного сектору в ідеях, розробках, талантах, технічних засобах та правовій експертизі в контексті ШІ-технологій;
- питання демократичності й інклюзивності імпортованих технологій;
- технологічний суверенітет України і спроможність держави пропонувати справді дієве регулювання;
- розробку стандартів маркування цифрових продуктів і сервісів;
- потребу проведення просвітницької діяльності до повноцінного впровадження ШІ-технологій.
Запис події доступний на фейсбук-сторінці Цифролаби за цим посиланням.
Дякуємо за думки, ідеї та ініціативи Олексію Молчановському, Ігорю Розкладаю, Гордію Румянцеву, Івану Гордиському та Нікіті Лук’янцю.
Захід відбувся завдяки підтримці Європейського союзу і Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Висловлені думки не обов’язково відображають позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».